Світське життя

У франківській ратуші відкрили підземелля для туристів, але треба заплатити кату

today30 Листопада, 2023 51

Background
share close

У четвер, 30 листопада, о 16.00 підземелля франківської ратуші відвідає перша група туристів. Вони почують авторську екскурсію від екскурсоводів Тетяни Воскобойнікової та Христини Тимошів.

Про це під час пресконференції у конференц-залі туристично-інформаційного центру Ратуші повідомила директорка КП «Центр рекреацій і розвитку» Руслана Василюк, пише Репортер.

підземелля, новини Прикарпаття, Франківська ратуша

За її словами, вже багато років йдуть розмови про те, що потрібно оживити серце міста – франківську ратушу, адже відкриті ще не всі таємниці цієї будівлі. А саме підземелля.

У 2021 році на баланс комунального підприємства «Центр рекреацій і розвитку» перейшли підземелля цієї будівлі, і з того часу ми почали працювати над розвитком проєкту, над пошуком можливостей розвитку цих приміщень, – говорить Руслана Василюк. – Ми шукали грантові програми. Жодної бюджетної копійки не витрачено на цей проєкт.

підземелля, новини Прикарпаття, Франківська ратуша

Ідейні натхненниці й творці екскурсії – працівниці туристичного інформаційного центру – Тетяна Воскобойнікова та Христина Тимошів. Вони підготували для туристів годинну авторську екскурсію.

Загалом над усім проєктом протягом двох місяців працювала ціла команда.

підземелля, новини Прикарпаття, Франківська ратуша

Кошти, виручені з екскурсій підземеллям, будуть акумулювати виключно на розвиток та вдосконалення експозицій.

Цікаво, що у підземеллях планують робити презентації, ставити театральні постановки.

підземелля, новини Прикарпаття, Франківська ратуша

Має бути таке живе інтерактивне місце, де би проходили ще якісь події, – говорить Руслана Висилюк. – Ми вирішили, що центральний зал залишаємо вільним та відкритим, аби це був майданчик для якогось інтерактиву, для проведення подій, вистав. Вже зустрічалися з директором облмуздрамтеатру Ростиславом Держипільським і дещо запланували. Тобто ми хочемо, щоб це ще так само був такий живий майданчик для культурно-мистецького життя міста.

При вході у підземелля усіх відвідувачів зустрічає кат, у якого треба відкупитися. Адже свого часу підземелля ратуші було в’язницею.

На відвідувачів чекає багато цікавої інформації з історії міста, пікантних ситуацій та легенд. А така собі напів моторошна атмосфера, яку зробили у підземеллях, заглибить відвідувачів у історичні часи. Тут є кілька залів, і кожен розказує якусь свою історію.

Вартість екскурсії – 100 гривень з людини. Група складається з 15 людей. На екскурсію треба попередньо зареєструватися. Уся детальна інформація про графік екскурсій буде на сторінці Туристично-інформаційний центр Івано-Франківськ.

Автор: #РадіоЮля

Rate it

Слухай так, як тобі зручніше

0%