Війна в Україні

Чий борщ: Клопотенку відмовили відкрити ресторан в Японії

today29 Березня, 2024 28

Background
share close

Український ресторатор Євген Клопотенко повідомив, що після перемовин щодо відкриття закладу громадського харчування в Японії йому відмовили через те, що серед місцевого населення нібито поширена думка, що борщ – це російська страва.

Нещодавно український шеф-кухар та ресторатор Євген Клопотенко поділився у мережі неприємною новиною. Він повідомив, що йому відмовили у відкритті ресторану у Японії.

Клопотенко опублікував у соцмережі скриншоти листування, у якому зазначено, що в Японії борщ вважають російською стравою.

Живеш собі, працюєш, ведеш перемовини про відкриття українського закладу в Японії. І тут на тобі: японці не хочуть відкривати монозаклад з борщем, бо у них, увага: “поширена думка, що борщ – це російська страва”. Зрозуміло, що люди оминатимуть це місце десятою дорогою, бо притомні японці, на щастя, історично є русофобами. І от, ми наче на одному боці барикад, а виходить якась дурня. І це чудовий приклад глибини руської пропаганди, – написав ресторатор.

За словами Клопотенка, що ця ситуація не зменшить намагань його команди популяризувати українську думку та кухню у світі. А сам випадок назвав одиничним, адже в Японії дуже високий рівень підтримки України.

На це вже відреагували посол України в Японії Сергій Корсунський та японський журналіст Такаші Хірано. Останній повідомив, що раніше багато місцевих мешканців справді вважали борщ російським. Втім, нині ситуація стрімко змінюється.

Нагадаємо, що завдяки старанням Євгена Клопотенка у червні 2022 року український борщ внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

 

Автор: #РадіоЮля

Rate it

Слухай так, як тобі зручніше

0%