Новини

Зміна правил роялті: Spotify не платитиме за пісні, які набрали менше тисячі прослуховувань

today24 Листопада, 2023 33

Background
share close

З 2024 року музична платформа Spotify оновлює свою політику виплат роялті за прослуховування — тепер вони платитимуть лише за ті пісні, які набрали 1000 і більше стримів за 12 місяців.

Причиною нововведення у компанії називають те, що зараз на платформі є понад 100 мільйонів треків і десятки мільйонів з них були прослухані від 1 до 1000 разів за рік і в середньому генерували 0,03 долара на місяць. Але лейбли та агрегатори вимагають мінімальну суму для зняття коштів, яка становить від 2 до 50 доларів за виведення, а банки стягують плату за транзакцію, тож ці кошти часто не доходять до творців музики, повідомляє Суспільне з посиланням на блог Spotify.

Кошти, які зекономить компанія, планують “залучити для нових і професійних артистів”. Йдеться про додатковий 1 мільярд доларів.

“99,5 % усіх стримів припадає на треки, які мають принаймні 1000 щорічних стримів, і кожен такий трек зароблятиме більше за цією політикою. Ми просто використовуватимемо десятки мільйонів доларів щорічно, щоб збільшити виплати відповідним трекам, а не розподілятимемо їх на виплати по 0,03 долара”, — говорять у Spotify.

Також компанія продовжує розв’язувати проблему накрученого стримінгу. З наступного року Spotify стягуватиме плату від лейблів та розповсюджувачів за кожен трек, на якому виявлять накручені прослуховування.

Автор: Іларіон Іваненко

Rate it

Слухай так, як тобі зручніше

0%