Новини регіону

Як підготуватися до опалювального сезону: поради енергетиків

today3 Жовтня, 2023 52

Background
share close

Минулого року українці пережили одну з найскладніших зим. З обстрілами енергетичних об’єктів, графіками вимкнень і нестабільним електропостачанням. До початку опалювального сезону залишилось не так багато часу. Тож споживачів дедалі частіше цікавить питання, чи очікувати нових енергетичних викликів.

Фахівці-енергетики ТОВ “Прикарпатенерготрейд” поділилися порадами, як підготуватися до опалювального сезону та водночас здійснити свій внесок у стабільну роботу енергосистеми.

Не пропускайте вчасну оплату рахунків

В умовах війни українська енергетика перебуває у збитковому стані. Адже електростанції потребують ремонту й укріплення для належного функціонування взимку. Це вимагає значних технічних і фінансових затрат. Варто розуміти, що електроенергія є таким же ресурсом, як й інші товари чи послуги. Тому за неї необхідно вносити регулярну оплату.

“Наші фахівці щодня закуповують необхідні обсяги електроенергії на ринку та спрямовують чимало зусиль для того, аби світло було у кожній домівці, і, зважаючи на воєнний стан, не вимикають тих, хто протермінував оплату. Однак, вчасно здійснений платіж за електроенергію – це запорука сталого постачання й тилова підтримка енергетичного фронту”,  – каже фінансовий директор ТОВ “Прикарпатенерготрейд” Сергій Жарківський.

Розвивайте навички енергоефективності

Незважаючи на воєнний час і непрості соціально-економічні умови, держава продовжує здійснювати субсидіювання електроенергії для населення через механізм ПСО. Проте активний ріст споживання призводить не тільки до перенавантаження електромереж, але й вимагає додаткової закупівлі електроенергії. Хоча іноді в такому надмірному споживанні зовсім немає потреби.

Виробляйте звички вимикати прилади, якими не користуєтесь, особливо у піковий час доби (з 19:00 до 23.00), не перезаряджайте девайси, за можливості замініть техніку на енергозберігаючу, наприклад обміняйте старі лампи розжарювання на їх LED-аналоги. До речі, в Україні це можна зробити безкоштовно за умовами спеціальної програми.

“Як показують наші спостереження, у піковий час доби ринкова ціна електроенергії може сягати свого максимального значення, натомість у години профіциту вартість суттєво нижча. Тож якщо cкоротити використання  енергоємних приладів вдома, чи, якщо ви підприємець, перевести роботу бізнесу на більш вигідний для закупівлі електроенергії час, це сприятиме розвантаженню енергосистеми та навіть допоможе зекономити на виробничих витратах”, – зазначає начальник департаменту з розвитку ТОВ “Прикарпатенерготрейд” Андрій Семенців.

Якщо кожен окремо ми зменшимо енергоспоживання хоча б на 10 %, сумарно це стане вагомим внеском у загальний фонд енергозбереження. Крім того, можливість використовувати електроенергію свідомо та енергоефективно дозволить спрямувати кошти, які мали б піти на закупівлю дороговартісного ресурсу, на більш важливі потреби – оборонні.

Подбайте про те, щоб мати все необхідне на випадок вимкнень

Пам’ятайте, що позбавити людей світла вигідно тільки підступним планам рф. У цьому не зацікавлений жоден працівник енергетичної сфери. Навпаки – щодня наші енергетики докладають чимало зусиль для того аби взимку все працювало на повну потужність. Наразі українська енергетична система перебуває під комплексним захистом від ракетних атак і в “Укренерго” не повідомляють про відключення.

“Повідомлені – значить озброєні. Енергетики плідно працюють над тим, щоб зима для наших споживачів пройшла максимально комфортно, проте  заздалегідь підготувати так звану «енергетичну подушку безпеки» нікому не завадить. Тому радимо не викидати придбані генератори, подбати про те, щоб мати запасний павербанк та декілька альтернативних приладів для освітлення, зберегти правила роботи пунктів незламності у вашому регіоні. Зокрема, з минулого року такий пункт функціонує й у нас, за адресою Надрічна, 4Б, за необхідності ним можна буде скористатися”, – нагадує заступниця директора ТОВ “Прикарпатенерготрейд” з питань обслуговування клієнтів Тетяна Шутка.

На правах промо

Автор: Іларіон Іваненко

Rate it

Слухай так, як тобі зручніше

0%