Життя радіостанції

Чому варто рекламуватися, коли економіці погано?

today11 Квітня, 2021 115

Background
share close

Під час рецесії компанії насамперед скорочують бюджет на рекламу. І це серйозна помилка. Насправді реклама під час рецесії – грамотна тактика розвитку бізнесу в сьогоденні і майбутньому. Це не так уже й ризиковано, як може здатися, пише онлайн-журнал Out of home

McGraw-Hill досліджувала рецесії в США в період з 1980 по 1985 роки. Компанія вивчила понад шістсот B2B компаній. Виявилося, що ті, хто продовжував рекламуватися під час рецесії 1981-82 років, до 1985 року зросли на 256% в порівнянні з конкурентами, які знизили витрати або взагалі припинили вкладати в рекламу.

American Business Press вивчила діяльність 143 підприємств під час економічного спаду в 1974-75 роках. Компанії, які рекламувалися тоді, продемонстрували найвищий ріст продажів і чистого доходу під час рецесії і в наступні два роки.

І це не пояснюється вдалим збігом. Досвід свідчить про те, що тих, хто енергійно рекламується під час рецесії, чекає нагорода. Ось кілька причин, що пояснюють необхідність вкладати гроші в рекламу в складних економічних умовах.

Конкуренти перестають давати рекламу

У більшості малих підприємств рекламний бюджет обмежений. Під час рецесії видається простим рішенням покрити фінансовий дефіцит за рахунок економії на рекламі. Але насправді, роблячи так, ви лише поступаєтеся дорогою конкурентам. Вплив, який компанія раніше купила за рекламні долари, ставиться під удар конкурентів, готових продовжувати рекламу.

Припустимо, у вас магазин автозапчастин. Що б не відбувалося з економікою, ви як і раніше потрібні людям. Автомобілі все так же ламаються. Для них все так же потрібні «двірники»; люди навіть будуть купувати ароматизатори «ялинка». Продовжуючи рекламуватися, коли інші економлять кожну копійку, ви отримуєте шанс відвоювати клієнтів у конкурентів.

Ви можете чітко сформулювати рекламне повідомлення і домогтися збільшення продажів

Подивіться на ситуацію з такого боку: коли економіка на підйомі, люди вільніше розпоряджаються грошима і не так розбірливі. У цей час гроші – не проблема, тому великі бренди можуть скупити першокласний рекламний інвентар і обрушити його на кожну більш-менш привабливу цільову аудиторію. Але в період рецесії споживачі тягнуть поводи витрат на себе і набагато більш обачні стосовно того, на що готові витратити кошти.

Ось тоді і варто скористатися ситуацією. Великі рекламодавці скоротять витрати, надаючи вам не тільки можливість звернутися до аудиторії, до якої у вас зазвичай немає доступу, а й адаптувати повідомлення, розповівши про пропоновані цінові переваги. Ви знаєте, що у клієнтів зараз на першому місці гроші і те, як їх заощадити. І ось вони можуть отримати якісний товар за менші гроші, оскільки продавці більше не перекладають на них свої величезні витрати на рекламу.

Це ваша можливість відкрито поговорити про вартість і про те, як ви можете бути корисні в цьому плані. Коли ж рецесія закінчиться, ви будете з новою клієнтською базою, яка до конкурентам вже не повернеться.

Ви можете міцно закріпитися в свідомості споживачів і на ринку

Виділитися на полі рекламної битви дуже складно. Коли конкуренти починають економити на рекламі, у вас з’являється можливість бути почутим.

Споживачі витрачають гроші не так активно, але все ж витрачають. Якщо ви не та компанія, про яку вони подумають, зважившись на покупку, обсяг продажів у вас скоротиться. Коли конкуренти економлять на рекламі, у вас з’являється можливість стати тим, до кого будуть звертатися споживачі. Продовжуючи рекламуватися в хороші і погані часи, ви відбираєте хліб у конкурентів.

Ви можете зміцнити зв’язки з фахівцями з медіа

Це ідеальний час, щоб ближче познайомитися з тими, з ким будете мати справу після рецесії: з менеджерами по роботі з клієнтами агентств і операторів медіабізнесу. Ці люди можуть стати вашою паличкою-виручалочкою, коли вам знадобитися роздобути першокласний рекламний інвентар, отримати пільгові умови або бонус. У майбутньому вони допоможуть вашому бізнесу розвиватися.

Вам можуть запропонувати більш вигідні умови

Ось тут вам і стануть в нагоді напрацьовані контакти. Рекламний інвентар потрібно продавати. Телеканали, радіостанції, веб-сайти, журнали, оператори OOH реклами – всім потрібно зводити баланс.

Це найкращий час скористатися вигідною комерційною пропозицією. Ви можете забезпечити необхідне охоплення за допомогою більшого обсягу реклами; не виключено, що вам запропонують якусь кількість інвентарю в якості бонусу.

Ви можете безпосередньо звернутися до споживачів, які шукають вигідні угоди

Не бійтеся говорити в рекламі про важку економічну ситуацію. Люди шукають хороші пропозиції. У США національні рекламодавці не соромляться цього.

Компанія Travelocity випустила в ефір рекламний ролик, що анонсує акцію «Промінь надії». У перші три секунди ви бачите слова: «Ми знаємо, часи важкі».

Коли економічний клімат стає несприятливим, Walmart щоразу проводить рекламні кампанії. Вони не говорять: «Приходьте до нас. У нас електроніка, одяг, спортивні товари, ліки та багато іншого за низькими цінами». Замість цього вони приділяють уваги тому чи іншому конкретному товару і розповідають, скільки можна заощадити протягом року, якщо купувати у них.

В умовах «поганої» економіки чимало можливостей заявити про себе, що не завжди можливо при «хорошій» економіці. Їх можна і потрібно вивчати, щоб зміцнитися і виділитися на тлі конкурентів. Зверніться до рекламної агенції «Західного полюсу» і наші фахівці допоможуть вашому бізнесу пережити важкі кризові часи.

Пишіть нам на [email protected], та телефонуйте за номером (066) 433-06-06

Автор: FоMка Ведмеденко

Rate it

Схоже


Слухай так, як тобі зручніше

0%