Західний полюс Найтепліший полюс планети
Дискримінація за політичними поглядами FоMка Ведмеденко
20 лютого відзначають День Героїв Небесної сотні. Цьогоріч гаслами інформаційної кампанії до річниці є “Вдячні за гідність! Вдячні за свободу! Вдячні за майбутнє!”
Окрім того, Музей Революції Гідності запроваджує постійний логотип Дня Героїв Небесної Сотні – символ подальшого відзначення цієї дати.
Щоб додати на свій аватар присвячену Майдану рамку в мережі “Фейсбук”, треба зайти на сторінку facebook.com/ProfilePicFrames і в спеціальному рядку почати вводити тему – “День Героїв Небесної Сотні”. Система запропонує лого та підпис на вибір у кількох кольорах. Одразу ж можна встановити термін дії рамки, після якого ваша основна світлина набуде попереднього вигляду.
Автор монументального зображення, графік Олександр Ком’яхов свідомо використав алюзію композиції на культову світлину встановлення прапора над Іводзімою 1945 року, що стала свого часу для американців символом швидкої перемоги та закінчення Другої світової війни. Таким чином автор мав на меті асоціативно утвердити образ Героїв Небесної Сотні як переможців. У роботі над логотипом він працював із фотоархівом Національного музею Революції Гідності, вивчаючи характерні риси силуетів майданівців. Зображення за згодою автора надається у вільний доступ та буде поширено серед обласних адміністрацій і місцевих рад для використання у місцевих інформаційних кампаніях. Може розміщуватися на зображеннях інформаційної кампанії. В адаптованому вигляді буде запропоновано українським телеканалам – як пам’ятний знак у куточку екрана цього дня.
Спеціальний хештег “#ЦеПроСвободу” рекомендовано використовувати разом із логотипом.
Небесна Сотня – не випадкові жертви вуличних сутичок. Сміливці свідомо йшли на ризик утратити життя, розуміючи, що інакше втратять свободу. Для кожного з них це слово – “свобода” – мало своє унікальне наповнення. Свобода – це завжди індивідуально й універсально водночас. А хештег є тим інструментом, який не обмежить інформаційну кампанію лише візуальним складником, а заохотить до публікацій у соцмережах власних спогадів і роздумів на тему Революції Гідності та Небесної Сотні зокрема. Торік завдяки запровадженню хештегу сотні користувачів соцмереж, серед яких десятки громадських діячів та інші відомі люди, ділилися своїми спогадами й роздумами, світлинами та відео. Кампанія буде продовженням і доповненням минулорічної.
А загалом теперішня кампанія передбачає поширення текстових і графічних інформаційних матеріалів у соцмережах, онлайнових і друкованих ЗМІ; поширення відео в соцмережах, онлайн-ЗМІ та на каналах телебачення; поширення графічних матеріалів на площинах вуличної зовнішньої реклами.
Цикл відеороликів “Характери Гідності”. Розповіді рідних Героїв Небесної Сотні. У лаконічних відео тривалістю 1–2 хвилини рідні розповідають про особливі риси та історії тих, кого вони втратили. Авторка роликів Дарина Кульчицька уникає в розмовах теми самої трагедії, цікавиться світлими, позитивними історіями, що в підсумку дає глядачеві глибше відчуття драматизму втрати й жертовності. Минулого року було презентовано першу серію з 18 фільмів. Відео транслювалося на телебаченні та поширювалося через соцмережі. Цього року відбудеться презентація 10 нових фільмів.
За інформацією http://maidanmuseum.org/
Автор: FоMка Ведмеденко
© 1995-2023 РК «Західний полюс»