Війна в Україні

У США на Місяць запустили ракету з українською мапою та прапором на борту

today19 Січня, 2024 22

Background
share close

Нова ракета-носій Vulcan у космос разом із місячним посадковим модулем Astrobotic Peregrine та капсулою з прахом акторів серіалу “Зоряний шлях” надіслала ще й частинку України.

Про це розповіли у пресслужбі британської компанії Spacebit. Її засновник – українець Павло Танасюк.

Так, на Місяць відправиться пластина з алюмінію, зроблена на одному з заводів “Укроборонпрому” у Києві. Вона вкрита золотом, а нанесена на неї мапа України та прапор нашої країни у формі серця.

На знак солідарності з українським народом Spacebit надсилає прапор України з металевим тисненням мапи України. У цій металевій пластині використовується новий тип покриття, яке раніше ніколи не випробовувалося на поверхні Місяця. Ці фарби створені на водній основі і можуть витримувати екстремальні температури протягом сотень років. Копію таблички було подаровано президенту України Володимиру Зеленському перед повномасштабним вторгненням Росії в Україну,
– йдеться на сайті компанії.

У США на Місяць запустили ракету з українською мапою та прапором на борту - фото 536559

Загалом ракета Vulcan на Місяць має доставити приватний посадковий модуль Peregrine. На ньому – до 90 кілограмів корисного навантаження. Зокрема, мовиться про наукове обладнання, невеликий місяцехід і, як ми вже писали, капсула з прахом творців і акторів серіалу “Зоряний шлях”.

Приземлення заплановане на 23 лютого.

Звернімо увагу, що це буде перше повернення США на місяць ще з часів місії “Аполло-17” у 1972 році. Крім того, це буде перша в історії висадка на Місяць, здійснена приватною компанією.

Автор: #РадіоЮля

Rate it

Слухай так, як тобі зручніше

0%