Життя радіостанції

24 години на тиждень, ось уже 24 роки!

today25 Грудня, 2019 293 5

Background
share close

Хтось із них ще не спить, очікуючи хвилюючої миті. Хтось – навпаки, відсипається перед важливим і відповідальним днем. А хтось, на жаль, уже ніколи не скаже перед мікрофоном «Привіт! Ви слухаєте “Західний полюс”»… Ну і ще – вони не в курсі, що рівно опівночі, 25 грудня, на нашому сайті з’явиться цей допис 😉

З тієї самої миті, відколи в Івано-Франківську, на частоті 104,3FM прозвучала перша пісня і до сьогодні, минуло (страшно подумати) – 24 роки! Скільки пісень з того часу побувало в ефірі, підрахувати, мабуть, взагалі нереально. Навіть ведучих, про яких згадано на початку – не один десяток. Хтось продовжив кар’єру в шоубізнесі місцевому чи столичному, хтось змінив мікрофон на офісний комп’ютер, хірургічний скальпель, директорське крісло, хтось і взагалі відправився якщо не за океан, то до моря. А їх місце зараз займають не менш креативні, молоді та завзяті.

Сергій Капітанов. Федот. Юрій Горбунов. Сергій Романюк. Бирчик МС. Маша Медвідь. Вітаміна. Юля Меніжарко. DJ DиRA. Калина Вавило. Аліса та Єва. Лариса Давиденко (Льода). Руслан Котигорошко. Андрій Скіпенко. DJ Яна. Андрій Sunrise. Віка Хіггінс. Оксана Волинська. Паша Долик. Павло Бабій. Оксана Квітнева. Ліка UA. Євген Чичановський. Христя Стефінів. Віка Петрова. Андрій Лахнов. Юлія Чікель. Роман Матлюк. Олесь Михайлович. Ірина Стефанюк. Артем Колосов. Руслан Іллюк. Вже більше двадцяти чотирьох? Точно більше. І точно, когось забув 🙂

Цікаво, чи пам’ятають вони свій перший ефір на «Західному полюсі»? Спробуємо дізнатися, і обов’язково напишемо цей пост разом, протягом 25 грудня.

А почну, мабуть, з себе. Отож, автор цих рядків, адміністратор веб-сайту, музичний редактор та (колишній?) радіоведучий «Західного полюсу», а за сумісництвом – Chief operating officer у одній з Івано-Франківських IT-компаній, Андрій Скіпенко. Вчора випадково підраховуючи, виявив, що цього року у мене ювілей – 20 років з дня першого виходу в ефір! Отож, це було якогось листопадового дня. Велика темно-зелена студія з великим мікшерним пультом, купа CD-програвачів і інших звуковідтворювальних девайсів, ліворуч – стіна компакт-дисків. І на наступні кілька годин – це все буде на моїй відповідальності. Здається, я вже знав, яку пісню включу першою. Не пам’ятаю скільки разів тоді я не попадав по кнопках, плутав фейдери на пульті чи лажав якось інакше (а лажав точно). Точно пам’ятаю, що перша пісня була від Мадонни, Beautiful Stranger (ага, я скромний). Сказати, що хвилювався – це не сказати нічого (хоча на той час я уже мав який-не-який, а досвід як публічних виступів, так і роботи в прямому ефірі). Але «Західний полюс» – то була мрія… Яка стала реальністю!

Продовжимо спогадами Олени Аністратової, яка нині мешкає у сонячній Іспанії, а до цього довгий час працювала у рекламній агенції «Західного полюсу». У вільний від візитів до рекламодавців час вона час також з’являлась перед мікрофоном, разом зі своєю напарницею Ольгою Олійник. Щоправда, слухачі знали їх під іншими іменами…

Це було влітку, була одна зайва ді-джейська зміна на тиждень, чергували по черзі ті, хто працював поза ефіром…. Але Сергій Капітанов вирішив нас оголосити в ефірі … і ніяк інакше, як “нічних метеликів”. Прийшлося орієнтуватися на місці і різко думати, що “нести” (в усіх розуміннях цього слова) в ефір слухачам…Але ми ж дівчатка…наші теми вічні…❤️….розпочалися дзвінки та відверті розмови із слухачами в ефірі, освідчення в коханні , пікантні новини звідусіль..і багато романтично-еротичної музики, яку самі шукали та купували… Шоу мало успіх, свого постійного слухача…Нас знали і, навіть, впізнавали…Більш того, мене за кордоном , де я тепер живу, декілька разів зустрічали співвітчизники, робили великі очі та казали: “То то Ви ж Єва!!! А що Ви тут робите?????”)))) І це не було камер в студії, як зараз!! ))) Гарні часи були, була сім’я…….❤️

Далі згадує Сергій Назаров, якого слухачі можуть пам’ятати як Сергія Магелана, ведучого туристичної передачі «Кінь Пржевальського»:

Я пам’ятаю що мені було капец стремно… Хоча я вже ніби і прийшов від Бойчука (мова про нині вже не існуючу «Бойчук Студію»). Але зі мною за пультом була Маша (Медвідь) ми давно знались вона завжди могла заспокоїти. А ще за склом стояв Мох (Олег Гнатів) і страшно напрягав мене.

Перші ведучі радіо «Західний полюс» були людьми без будь-якого релевантного досвіду, серед них були навіть електрики і повари. Згодом, коли радіостанцій та телеканалів у Івано-Франківську побільшало, почалися міграції між ними. Так, колишній ведучий «Західного полюсу», а нині лікар-гінеколог Павло Долик, потрапив до нас у 2009-му (о, теж ювіляр, виходить?) з «Вежі», як і нинішній керівник одного із регіональних банківських відділень Ростислав Сліпенчук:

В мене історія переплетена з Вікторією Топал (в ефірі відома як Вікторія Хіггінс) – колись перший ефір, ще на радіо Вежа в мене був із нею  , потім Андрій Скіпенко і Руслан Котигорошко мене загітували піти на Полюс.

За стільки років без курйозних історій не обходилось. Згадує шоумен Саша Порвалов, який ефірив на початку двотисячних під псевдо DJ Shura:

Було багато ржачних моментів, переважно був на нічних та ранкових змінах і одного разу мене попередили, що на ранковий ефір має вийти Юля Меніжарко) але є один нюанс, треба їй зателефонувати, розбудити і переконати, що є така необхідність терміново прокидатись і збиратись на ефір, попереджали, що у відповідь можна почути побажання піти лісом і не заважати спати))
Пам’ятаю, що був налаштований на самий гірший розвиток подій))але з розумів , що моя місія має бути виконана при любих розкладах.Телефоную, чую соний голос Юлі, кажу: ” Юлєчка, сонечко, це dj Shura з радіо “західний полюс”, прокидайся, вже час їхати на ефір”)).Далі чекаю реакції і “гарних посиланнь”), але на диво, чую у відповідь: ” дякую, мене ще ніхто так гарно не будив, збираюсь на ефір”)))

Багато хто із тодішніх ді-джеїв чи ведучих зараз змінили сферу своєї діяльності. Але є й такі, хто починаючи із регіональної фм-ки, згодом виходив на національний рівень. Наприклад, Юрій Горбунов, який зараз є зіркою 1+1 чи Таня Мельниченко, яка встигла попрацювати і в ефірі національної радіомережі, і поза ефіром на великих телеканалах.

Я на «Західний полюс» прийшла одразу після школи, мені було 17 років, і я туди прийшла з метою замовити рекламу для фан-клубу «Території А». А в ефір потрапила через конкурс, пробувалась. Потім запросили в рекламний відділ, я почала вести хіт-парад, ні, не від «Території А», від студії «Софі». Потім з’явились інші програми, я робила програму про тролейбуси, ми агітували людей купувати квитки, брати участь у розіграші «щасливих квитків». Було багато цікавого, я почала робити свої перші репортажі зі всяких концертів, висвітлювати їх у новинах. Для мене «Західний полюс» став хорошим стартовим майданчиком. Вже потім, коли я приїхала в Київ, трохи ді-джеювала, перейшла на телебачення. Тобто по суті, можна сказати, що я вже майже 20 років у сфері медіа, але і досі дехто не вірить, що колись можна було ось так зі школи і попасти в ефір. Це, власне, історія про те, що все можливо, головне – дуже сильно хотіти.

Взагалі, проводити конкурси ведучих – то є давня і дуже успішна традиція. Окрім Тані Мельниченко, завдяки конкурсу до ефіру потрапив, зокрема і нинішній прес-аташе ФК «Прикарпаття» Олег Ланяк, відомий усім як DJ DиRA. Ось як він згадує ті часи:

Якось навесні 96-го одного гастарбайтера (Каліна помне желєзно) на гастролі проводжали… а паралельно конкурс джедаїв був… чота я туда поперся.

Ну і цей во. Своєрідна «співбесіда» з майбутнім роботодавцем була банально короткою (Володимир Фомін не дасть збрехати)

– Хочеш працювати на радіо? Тоді пий!…
І так разів 5-7, напевне)

Мнягко кажучи веселий, я був останнім на прослухованні, тому й не переживав… виграв конкурс, а за пару днів вже дебютував в прямому ефірі…

Автор: FоMка Ведмеденко

Rate it

Схоже


Слухай так, як тобі зручніше

0%