Анонси

День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу

today17 Травня, 2021 661

Background
share close

18 травня, у далекому 1944 році комуністична влада розпочала операцію з депортації кримських татар Кримського півострова. Протягом 18-20 травня людей викидали з домівок і насильно вивозили у віддалені регіони СРСР без права повернення.

О 3 годині ранку 18 травня співробітники НКВД, яких до цієї справи було залучено 32 тис, вдиралися в будинки, виділяли на збори від кількох хвилин до півгодини і зганяли людей. Протягом 2 днів кримських татар звозили машинами до залізничних станцій Бахчисарая, Джанкоя та Сімферополя, звідки ешелонами відправляли на схід. Для перевезення яких було використано 67 ешелонів. За ці дні депортовано понад 180 тис. кримських татар.

До кінцевого пункту призначення прибували далеко не всі… На відзначення трагічних подій минулого, Верховна Рада України Постановою від 12 листопада 2015 року № 792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» визнала депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу, 18 травня в Україні встановлено Днем пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

В цей день, рівно опівдні, радіо та телеканали припинять своє мовлення на 1 хвилину, щоб віддати шану жертвам геноциду кримськотатарського народу. Також, цього дня в ефірі будуть відсутні розважальні програми, а в плейлистах переважатиме мінорна музика.

 

Автор: FоMка Ведмеденко

Rate it

Слухай так, як тобі зручніше

0%