Музичні новини

Жадан і Гуржи презентували реґі-альбом на тексти філософа

today16 Жовтня, 2023 113

Background
share close

У Харкові презентували музичний альбом у стилі реггі на тексти українського філософа Григорія Сковороди. Він складається із 12 треків, 11 з яких написані на слова Сковороди зі збірки “Сад божественних пісень”.

Над альбомом працювали понад 35 музикантів, а один з текстів створив Сергій Жадан. Про це пише Суспільне Новини.

Під час заходу тексти Сковороди виконували співавтори проєкту: письменник та музикант Сергій Жадан, саунд-продюсер альбому та композитор Юрій Гуржи, письменниця Ірена Карпа, а також музичні гурти ХОССП і “Жадан та собаки”. У проміжках між композиціями Жадан також читав вірші авторів “Розстріляного Відродження” та свої поезії – про Сковороду і не тільки.

Це переспів текстів Григорія Сковороди в перекладах Сергія Жадана. Один із важливих аспектів – це те, що це альбом у стилі реггі. Я працюю в різних музикальних напрямках, але чомусь на інтуїтивному рівні відчув, що треба спробувати зробити це у такому стилі. Пісня “Нрав і права” настільки природно вдалася, як пізній реггі з атмосферою початку 80-х, – сказав Юрій Гуржи.

Презентували реґі-альбом SKOVORODANCE / Укрінформ

За словами композитора, разом з Жаданом вони працювали два-три місяці над альбомом. “Skovorodance” – це проєкт Харківського Літмузею. Головна ідея проєкту – показати, що погляди філософа донині залишаються актуальними та об’єднують українців у різних куточках України.

Я писав, а Сергій перекладав. Ми записали треки з Іреною Карпою, яка приїхала до нас з Парижу, і з купою талановитих музикантів, переважно харків’янами. 12 жовтня вийшов альбом, зараз він доступний на всіх стрімінгових музичних платформах, – повідомив Гуржи.

Зал Fabrika.space був практично заповненим. Послухати реґі-Сковороду прийшли, зокрема, студенти, волонтери, журналісти.

Презентували реґі-альбом SKOVORODANCE / Суспільне Харків

Альбом SKOVORODANCE уже доступний на всіх музичних платформах. Його презентують 17 жовтня в Одесі, 19 жовтня – у Львові. Вхід, як і в Харкові, буде безкоштовним за попередньої реєстрації, після якої гостям повідомляється про місце заходу.

Проєкт реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Goethe-Institut в Україні, Культурно-просвітнього центру “Будинок Нюрнберга”, RAZOM.

 

Автор: #РадіоЮля

Rate it

Слухай так, як тобі зручніше

0%