Новини кіно та ТБ

Стрічка “Тиха депортація” отримала золоту нагороду теле кінопремії New York Festival

today19 Квітня, 2024 21

Background
share close

Документальний фільм проєкту Крим.Реалії (Українська служба Радіо Свобода) “Тиха депортація” отримав у США золоту нагороду телекінопремії New York Festivals 2024 (New York Festivals TV & Film Awards). Відзначили стрічку у номінації “Права людини”.

Переможців телевізійної та кінопремії 2024 NYF оголосили у Нью-Йорку ввечері 16 квітня під час віртуального гала-вечора Storytellers. Про це повідомили організатори заходу.

Документальний проєкт Крим.Реалії (Радіо Свобода) “Тиха депортація” – фільм про те, як кримських татар витісняють із Криму, як росія знову залишає кримських татар без дому.

У ньому описують те, чому кримські татари змушені масово полишати свою батьківщину, чому корінному народу Кримського півострова не залишають вибору, майже як у 1944 році, коли радянська влада насильно вивозила кримських татар у товарних вагонах.

Як це – тікати з повісткою в руках, починати життя з нуля разом із чотирма дітьми, боротися за український Крим, воювати, вижити на “Азовсталі” та в Оленівці? – відповіді на ці запитання шукали автори фільму Анжеліка Руденко та Дмитро Джулай.

Герої розповіли свої життєві історії, як вони залишили анексований росією Крим, що пережили, чому в них не було вибору залишитись, де і як живуть зараз і чи зможуть повернутися до Криму.

У фільмі використані унікальні кадри з приватних архівів героїв фільму, деякі з них опубліковані вперше. Знімання відбувалися в Польщі, Німеччині, Бельгії, Туреччині, Україні та в окупованому Криму.

Цю історію треба розказувати. І хто, як не Крим.Реалії, розповість про депортацію кримських татар у 2023 році, – каже авторка фільму Анжеліка Руденко.

Автори фільму: Анжеліка Руденко – журналіст-редактор, Дмитро Джулай – режисер-сценарист, Микита Ісайко – оператор, Ельвіна Сеітбуллаєва – продюсер.

Премія TV & Film Awards була заснована в 1957 році. Цьогоріч вона отримала сотні заявок у 14 категоріях з 5 континентів. Серед номінантів, які потрапили до короткого списку премії в групі документальних та неігрових фільмів – знімальні команди компаній Al Jazeera, Yeti Television, Big Ten Network, Fox Sports Network, Голос Америки, NHK, GMA Network, Wild Pacific Media та інших.

 

Автор: #РадіоЮля

Rate it

Слухай так, як тобі зручніше

0%