Західний полюс Найтепліший полюс планети
Дискримінація за політичними поглядами FоMка Ведмеденко
“Під звуки касет ми з тобою вдвох заснемо навіки, без турбот і зла” — якщо ви проспівали ці рядки, то певно, уже слухаєте на повторі пісню “Касета” молодого музиканта з Івано-Франківська. Якщо ж ні — інтерв’ю Суспільне Культура з Богданом Розвадовським для вас.
“Я просто сидів десь дві-три години в шоці і переглядав як кожен паблік в телеграмі перепощує це відео. Канали Арестовича, ще різні канали на мільйон підписників”, — розповідає SadSvit про те, як уперше помітив успіх свого треку.
Усе почалось наприкінці 2021 року — тоді Богдан випустив альбом Cassette. Спершу в TikTok завірусився його трек “Молодість”.
“Весь альбом був записаний буквально за два тижні. Я створив ТікТок, де я кажу “в Україні намає, що слухати? А це що?” і вставив свою пісню “Молодість”. Це відео завірусилось”.
Потім полк “Азов” виклав відео бойових дій під пісню “Касета”. Згодом його поширили популярні Telegram-канали і скоро пісня очолила чарти Spotify Viral 50 та Shazam Top 200. Богдан розповідає, що спочатку він здивувався, коли в один момент побачив багато відео українських військових під свою пісню.
“І тут мені починають скидати відео, що мене запостив “Оперативний ЗСУ”. І я все моментально зрозумів”, — розповідає Богдан.
Ролик “Азову” має обмеження за віком, його можна переглянути за посиланням.
Зранку 24 лютого Богдан прокинувся від того, що у аеропорт неподалік його будинку прилетіли російські снаряди.
“В ніч з 23 на 24 лютого я записав кавер на пісню Скрябіна “Годинник”, де є слова “Тікай, бо скоро буде війна”. О другій ночі кинув її собі в телеграм-канал і пішов до ліжка читати новини. Десь до 4 ранку я читав, було дуже багато повідомлень, що зараз от-от все почнеться. Я цього не витримав, пішов спати.
Я одразу сказав “мамо, все добре, бомблять аеропорт, на нас бомби падати не будуть”.
Під псевдонімом SadSvit Богдан робить музику з 13 років.
“Коли мені було десь 3-4 роки, мені купили дитячий синтезатор і я ходив, грав на ньому якісь пісеньки, ноти перебирав. Потім, коли я трохи підріс, мені було 10-12 років, мені на день народження подарували серйозніший синтезатор, проте він також не був професіональним. А коли купили ноутбук я першим ділом скачав FL Studio“.
Найпершою роботою Богдана був трек у стилі synthwave.
SadSvit розповідає, що його перший альбом вийшов російською мовою, він називався “Суматоха”. Наступний альбом “Холод” записаний спільно з Sad Novelist.
Музикант говорить, що раніше в нього була доволі вузька аудиторія, здебільшого захід України. Зараз — це вся Україна, а також закордон, зокрема Америка й Литва.
“У Литву в серпні маю їхати на концерт, мене запросили у Вільнюс. Це зовсім інші слухачі, люди з усього світу. Від локальних слухачів я отримав більше задоволення загалом ніж від глобального. Але я все одно дуже люблю своїх слухачів, дуже сильно їм вдячний, тому що такого я не міг собі уявити”, — говорить він.
1 травня Богдану виповниться 18. Зараз він – у вимушеній еміграції у Відні.
“Мене поставили перед фактом, що є два варіанти розвитку подій: перше – “ти їдеш до Відня”, тому що мені якраз 18 років буде, а другий варіант – ти залишаєшся в Україні і ти свій шанс втрачаєш”.
Хлопець розповідає, що одразу, коли приїхав у місто, зайнявся волонтерством — зустрічав людей на головному вокзалі Відня, направляв їх. Зараз перераховує частину коштів зі своєї музики на ЗСУ.
Автор: #РадіоЮля
© 1995-2023 РК «Західний полюс»