Війна в Україні

Книгу про ОУН та УПА визнали найкращим історичним матеріалом за 2022-2023 роки

today26 Січня, 2024 34

Background
share close

Книгу “Ворожі архіви: радянські протиповстанські операції та український націоналістичний рух” українського історика Володимира В’ятровича та канадського історика та географа Любомира Буцюка у США визнали одним з найкращих матеріалів 2022-2023 року.

Американська асоціація бібліотек визнала книгу про ОУН та УПА одним із найкращих історичних матеріалів, опублікованих у 2022-2023 роках. Про це повідомив Центр досліджень визвольного руху.

Оцінювання проводила Американська асоціація бібліотек, яка зазначила, що книга має безцінну інформацію про український націоналістичний рух від Другої світової війни до 1955 року.

Оскільки більшість листів перекладено англійською мовою вперше, цей том є цінним джерелом для дослідників, які досліджують історію відносин між Радянським Союзом та Україною. Виноски є по всій книзі, щоб забезпечити контекст для документів. Цей ресурс рекомендовано для наукових бібліотек, – йдеться в повідомленні.

“Enemy Archives. Soviet Counterinsurgency Operations and the Ukrainian Nationalist Movement – Selections from the Secret Police Archives” – це збірка перекладених архівних документів про маловідомі сторінки українсько-російських взаємин, яку видало у Канаді університетське видавництво McGill-Queen’s University Press.

Авторами праці є український історик, ексголова Інституту національної пам’яті, д-р Володимир В’ятрович, дослідник історії Другої світової війни та українського визвольного руху, та канадський історик, географ д-р Любомир Луцюк, який досліджує українське питання в зовнішній політиці США та Великої Британії, а також проблеми українських мігрантів після Другої світової війни. Переклала книгу журналістка, редакторка та дослідниця Марта Дарія Олійник.

Книга про ОУН та УПА - фото 537126

Книга про ОУН та УПА / RUSA

У книзі зібрано 161 документ з архіву Служби безпеки України: документи УПА та ОУН, конфісковані радянськими спецслужбами, та документи самого НКВД-КГБ, де йдеться про боротьбу з українськими повстанцями. Світлини у книзі теж походять з архівів СБУ та Центру досліджень визвольного руху. Частина з них вже доступна онлайн на сайті Електронного архіву Українського визвольного руху.

Про нагороду авторів повідомив Комітет з найкращих історичних матеріалів Асоціації довідкових і користувацьких послуг, філії Американської асоціації бібліотек. Продаж книжки доступний на сайті видавництва McGill-Queen’s University Press та на Amazon.

 

Автор: #РадіоЮля

Rate it

Слухай так, як тобі зручніше

0%