Західний полюс Найтепліший полюс планети
Дискримінація за політичними поглядами FоMка Ведмеденко
Вісім українок увійшли в список жінок 2022 року, які своїми діями надихають та позитивно впливають на світ. Серед них є й Перша леді України Олена Зеленська.
Редакція видання BBC опублікувала список “100 жінок 2022”. У ньому відображається роль жінок у конфліктах в усьому світі в 2022 році.
До списку потрапили ті жінки, ім’я яких часто фігурувало в заголовках газет або ті, що вплинули на важливі історії протягом останніх 12 місяців, а також ті, хто має історії, що надихають або впливають на суспільство.
Так, до списку BBC “100 жінок 2022” увійшли: Перша леді України Олена Зеленська, парамедик Юлія “Тайра” Паєвська, захисниця прав людей з інвалідністю Юлія Сачук, правозахисниця Олександра Матвійчук, математик Марина Вязовська, журналістка Крістіна Бердінських, лікар-педіатр Ірина Кондратова, політик та волонтер Яна Зінкевич. Повний список за посиланням.
Робила репортажі з регіонів, які обстрілювалися росією. Деякі з її матеріалів були зосереджені на повсякденному житті в місті, охопленому війною.
Стала другою жінкою в історії, яка виграла престижну медаль Філдса, яку часто називають Нобелівською премією з математики й вручають кожні чотири роки. Отримала нагороду за роботу над 400-літньою головоломкою й розв’язала задачу, як найефективніше упакувати сфери у восьмивимірному просторі.
Працювала над покращенням прав жінок і просуванням української культури. Після повномасштабного російського вторгнення використала свій статус, щоб звернути увагу світу на страждання українського народу. Стала першою дружиною іноземного президента, яка звернулася до Конгресу США.
У 2014 році на початку воєнних дій в Україні заснувала медичний батальйон. Особисто вивезла в безпечне місце 200 поранених солдатів. Її команда продовжує надавати першу медичну допомогу пораненим військовим і мирним жителям, проводить медичну підготовку, а також здійснила близько 6 тисяч евакуацій.
Попри постійні обстріли, разом з командою продовжувала піклуватися про вагітних жінок, новонароджених та матерів у Харківському обласному перинатальному центрі. Вони облаштували пологову палату в підвалі лікарні та ризикували життям, щоб залишитися в реанімації з немовлятами, яких неможливо було перемістити, навіть коли лунали сирени повітряної тривоги.
Як керівниця центру, Кондратова в березні отримала доступ до сторінки Девіда Бекхема в Instagram, щоб публікувати інформацію про проблеми, з якими стикаються лікарі.
Протягом 15 років очолює Центр громадянських свобод (ЦГС), який став одним із лауреатів Нобелівської премії миру 2022 року за роботу з документування воєнних злочинів росії після повномасштабного вторгнення в Україну.
Засновниця добровольчого медичного підрозділу “Янголи Тайри”, який врятував сотні поранених мирних жителів і військовослужбовців. У березні потрапила в російський полон. За допомогою натільної камери задокументувала роботу своєї команди в обложеному місті, і кадри згодом передали ЗМІ. Після свого звільнення через три місяці Паєвська розповіла про суворі умови та жорстоке поводження, з якими вона зіткнулася в полоні, назвавши своє ув’язнення “пеклом”.
Очолює громадську організацію жінок з інвалідністю Fight For Right (“Боротьба за право”). Вона була серед тих, хто екстрено реагував на вторгнення росії в Україну, цілодобово співпрацювала з міжнародними організаціями над координацією планів евакуації, щоб врятувати життя тисяч українців з інвалідністю.
Автор: #РадіоЮля
© 1995-2023 РК «Західний полюс»